Novinky

Pět daňových výhod příjmu z pronájmu

27.8.2014 16:03

Investice do druhé nemovitosti za účelem jejího pronájmu je pro řadu lidí atraktivní. O úspěchu takové investice rozhoduje více aspektů. Především lokalita nemovitosti. Dále pořizovací cena nemovitosti či její velikost. Příjem z pronájmu je daňově výhodný. Podívejme se na pět výhod.

Máte příjmy pouze z pronájmu? Na co si dát pozor?

3.7.2014 13:37

Pasivní příjem z pronájmu je atraktivní, neboť celkové zdanění z pronájmu je nízké. Z pronájmu se neplatí sociální ani zdravotní pojištění. Občané mající příjem pouze z pronájmu však v některých případech zdravotní pojištění platit musí v minimální výši (bez ohledu na výši příjmu z pronájmu), proč?

Srovnání bydlení na hypotéku s nájmem

19.2.2014 16:42

Pokud porostou ceny domů a bytů v ČR, vyplatí se bydlení na hypotéku, které bude ukončeno prodejem nemovitosti více, než nájem stejné nemovitosti.

Dvacet otázek k novému občanskému zákoníku

7.2.2014 13:42

Právní odbor ministerstva pro místní rozvoj připravil odpovědi na dvacet otázek vztahujících se k novému občanského zákoníku, aby laická ani odborná veřejnost netápala při hledání řešení pro různé situace.

Daň a příjmy z pronájmu

7.2.2014 10:11

Dani z příjmů podléhá pronájem nemovitostí, bytů nebo jejich částí a dále pronájem movitých věcí.

V čem se liší ukončení nájmu podle legislativy, která platila do konce loňského roku, a podle nového občanského zákoníku

6.2.2014 14:50

V čem se liší ukončení nájmu podle legislativy, která platila do konce loňského roku, a podle nového občanského zákoníku? Jakým způsobem vystěhovat nájemníka, který neplatí a jak naopak zůstat v nájemním bytě, na jehož obývání má člověk právo?

Výpověď podle nového občanského zákoníku

15.1.2014 16:09

Nejčastější způsob skončení pronájmu je uplynutí doby pronájmu. Někdy se však některá ze stran nájemní smlouvy rozhodne vypovědět smlouvu z jiného důvodu. Zde popisujeme jak na výpověď z hlediska nového občanského zákoníku.

Odpovědi na vaše nejčastější otázky týkající se nájmu v souvislosti s novým občanským zákoníkem

3.1.2014 13:27

Od ledna 2014 můžete mít pronajatých hned několik nemovitostí k bydlení najednou, podmínkou je řádné a včasné placení, jinak Vám hrozí okamžitá výpověď z nemovitosti.

Nový občanský zákoník - novinky spojené s pronájmem nemovitostí

3.12.2013 13:20

V novém občanském zákoníku je několik změn, ty nejdůležitější z nich, které se týkají převážně změn ve smlouvě o nájmu, jsou stručně popsané v tomto článku.

Nájem bytu a změny v novém občanském zákoníku

24.10.2013 11:06

Občanský zákoník přinese větší smluvní svobodu v nájmech.

Investovat do nemovitosti se vyplatí dvakrát. Jako uložení peněz i zisk z nájmu

17.5.2013 14:03

Chtěl bych koupit byt v Praze jako investici, tedy na pronajímání, ale nerad bych, aby se mi v budoucnu nevrátilo to, co do toho vložím. Jaké byty jsou vhodné pro investování, je lepší nový, či starší,jak velký/ s jakou dispozicí? A za kolik se dají pronajmout?

Kvalitní správa nemovitostí se vyplatí i Vám

9.5.2013 16:59

Lukrativní správa nemovitostí spočívá kromě podpisů nájemních smluv a vybírání nájemného i v mnoha dalších spojených službách, jako např. řešení možných závad a poruch, zajištění převodu energií na nájemníky, stanovení tržní ceny nájemného v poměru k dané lokalitě a ke stavu dané nemovitosti, v pravidelných kontrolách nemovitosti a v neposlední řadě i nalezení toho správného nájemníka.

NEJHORŠÍ PROBLÉMY V BYTĚ. ZÁVADY, KTERÉ PŘI KOUPI NESMÍME PŘEHLÉDNOUT

24.4.2013 11:35

Vždy je dobré nemovitost důkladně technicky prověřit. Doporučuje se s prohlídkou začít již před vstupem do bytu samotného. Neměli bychom zapomenout, že si kupujeme také příslušenství a podíl na společných prostorách domu a jeho technickém vybavení.

KOMU PŘIPADNOU PENÍZE Z FONDU OPRAV PŘI PRODEJI ČI KOUPI BYTU?

17.4.2013 10:15

Možná jste se s tím už setkali:
Kupujete nebo prodáváte byt. Cenu už máte domluvenou. A pak si vzpomenete, že v
domě existuje také fond oprav.